Program

2022. augusztus 13., szombat

Prefesztivál workshop
helyszín: Liszt Ferenc Zeneiskola

10:00-11:30 Jennifer Stumm brácsa mesterkurzusa
11:30-13:00 Nyilvános próba
13:30-15:00 Ivan Karizna cselló mesterkurzusa
14:00-15:00 Farkas Gábor zongora mesterkurzusa
15:30-17:00 Kirill Troussov hegedű mesterkurzusa
17:00-18:00 Műismertető Tóth Endrével

A mesterkurzusokon a passzív részvétel ingyenes, viszont regisztrációhoz és érvényes megvásárolt jegyhez, vagy bérlethez kötött. Aktiv résztvevők számára részvételi díjhoz kötött. Jelentkezés: kamara.akademiainfo@gmail.com

19:00 Nyitóhangverseny
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Niccolò Paganini: Mózes-fantázia
Várdai István (cselló), Farkas Gábor (zongora)

Joseph Marx: Nocturne (Otto Erich Hartleben versére)
Joseph Marx: Selige Nacht (Otto Erich Hartleben versére)
Joseph Marx: Warnung
Kristóf Réka (ének), Fejérvári Zoltán (zongora)

Kodály Zoltán: Intermezzo vonós trióra
Baráti Kristóf (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Ivan Karizna (cselló)

Hubay Jenő: Carmen-fantázia
Pusker Júlia (hegedű), Farkas Gábor (zongora)

szünet

Franz Schubert: Esz-dúr trió, D. 929
Elisabeth Leonskaja (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Várdai István (cselló)

---

2022. augusztus 14., vasárnap

11:00 Német romantika
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Robert Schumann: a-moll szonáta, op. 105
Baráti Kristóf (hegedű), Fejérvári Zoltán (zongora)

Johannes Brahms: f-moll zongoraötös, op. 34
Farkas Gábor (zongora), Kirill Troussov (hegedű), Pusker Júlia (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Ivan Karizna (cselló)

15:00-16:00
helyszín: Liszt Ferenc Zeneiskola Nagyterme

„A koncertek láthatatlan szereplői” - Felvégi Andrea, a kortárs magyar fotográfia meghatározó személyisége tart vetítéssel egybekötött beszélgetést Bősze Ádámmal. 

16:00-17:00
helyszín: Liszt Ferenc Zeneiskola Nagyterme

Műismertető Tóth Endrével

18:00 Franck/Mozart/Widmann
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Jörg Widmann: 180 beats per minute
Liszt Ferenc Kamarazenekar

Wolfgang Amadeus Mozart: 9. (Esz-dúr) zongoraverseny, K. 271 ’Jeunehomme’
Elisabeth Leonskaja (zongora), Liszt Ferenc Kamarazenekar

szünet

César Franck: f-moll zongoraötös
Fejérvári Zoltán (zongora), Pusker Júlia (hegedű), Haffner Eszter (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Várdai István (cselló)

---

2022. augusztus 15., hétfő

9:30-10:30
helyszín: Kossuth tér

Műismertető Tóth Endrével

11:00 Vonós kamarazene - Mozart/Csajkovszkij
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Wolfgang Amadeus Mozart: B dúr szonáta, K.454
Haffner Eszter (hegedű), Fejérvári Zoltán (zongora)

Pjotr Iljics Csajkovszkij: d-moll vonósszextett, op. 70 ’Firenzei emlék’
Kirill Troussov (hegedű), Pusker Júlia (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Jennifer Stumm (brácsa), Hartmann Domonkos (cselló), Várdai István (cselló

17:00 Mozart/Strauss/Matz
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Wolfgang Amadeus Mozart: g-moll zongora kvartett, K. 478
Farkas Gábor (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Jennifer Stumm (brácsa), Ivan Karizna (cselló)

Richard Strauss: Das Rosenband op. 36 No. 1
Richard Strauss: Die Nacht op. 10 No. 3
Kristóf Réka (ének), Farkas Gábor (zongora)

Rudolf Matz: d-moll kvartett négy csellóra
Polish Cello Quartet (tagjai: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec)

19:00 Carmen-szvit
helyszín: Kossuth tér

Georges Bizet - Rogyion Scsedrin: Carmen-szvit
Liszt Ferenc Kamarazenekar
TanBorEn Trió (tagjai: Tóth Levente, Madaras Zoltán, Kerek Csombor)

vezényel: Várdai István

21:00 Horváth Charlie koncert
helyszín: Kossuth tér

Horváth Charlie és a Charlie Band

---

2022. augusztus 16., kedd

9:30-10:30 
helyszín: Liszt Ferenc Zeneiskola Nagyterme

Műismertető Tóth Endrével

11:00 Kaposfest Szalon - Kamarazenei hangverseny
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Artur Zagajewski: Sculpture (From the way of the cross)
Kazimierz Wiłkomirski: Ballada és rapszódia (magyarországi bemutató)
Polish Cello Quartet (tagjai: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec)

Franz Schubert: Magyar divertimento (Divertissement à la hongroise), D. 818
Alexei Volodin (zongora), Edith Peña (zongora)

15:00-16:00
helyszín: Liszt Ferenc Zeneiskola Nagyterme

A kávéházi cigányzene múltja, jelene és jövője” – Műhelybeszélgetés a cigányzenei stílusról, a témában elmélyült szakemberekkel és muzsikusokkal

18:00 Kaposfest Gála - A fesztivál záróhangversenye
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Franz Schubert: a-moll allegro, D. 947 (Lebensstürme’)
Alexei Volodin (zongora), Edith Peña (zongora)

Joseph Jongen: Legendák és táncok (magyarországi bemutató)
Polish Cello Quartet (tagjai: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec)

Dmitrij Sosztakovics: 2. (e-moll) zongoratrió, op. 67
Alexei Volodin (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Várdai István (cselló)

szünet

Dmitrij Sosztakovics: 5 darab
Edith Peña (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Kirill Troussov (hegedű)

Alexander Borogyin: Polovec táncok (Nicolas Cousin átirata)
TanBorEn Trió (tagjai: Tóth Levente, Madaras Zoltán, Kerek Csombor)

Kodály Zoltán: Kállai kettős
ifj. Sárközy Lajos és zenekara

Kacsóh Pongrác: Részletek a János vitéz című daljátékból
Kristóf Réka (ének), ifj. Sárközy Lajos és zenekara

Julius Klengel: Himnusz 12 csellóra
Várdai István, Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec, Hartmann Domonkos, Bali Gabriella, Kutas Marika, Simic Aleksander, Schmalzl Ella, Károly Barna, Jan Lomozik


A műsorváltozás jogát fenntartjuk!