Program

2022. augusztus 13., szombat

Egész napos WORKSHOP előadásokkal, zenei műhelyek bemutatkozásával, nyilvános próbákkal és mesterkurzusokkal.*
*A prefesztivál Workshop részletes programja július 15-től olvasható.

19:00 Nyitóhangverseny
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Niccolò Paganini: Mózes-fantázia
Várdai István (cselló), Farkas Gábor (zongora)

Joseph Marx: Nocturne (Otto Erich Hartleben versére)
Joseph Marx: Selige Nacht (Otto Erich Hartleben versére)
Joseph Marx: Warnung
Kristóf Réka (ének), Fejérvári Zoltán (zongora)

Kodály Zoltán: Intermezzo vonós trióra
Baráti Kristóf (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Ivan Karizna (cselló)

Hubay Jenő: Carmen-fantázia
Pusker Júlia (hegedű), Farkas Gábor (zongora)

szünet

Franz Schubert: Esz-dúr trió, D. 929
Elisabeth Leonskaja (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Várdai István (cselló)

---

2022. augusztus 14., vasárnap

11:00 Német romantika
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Robert Schumann: a-moll szonáta, op. 105
Baráti Kristóf (hegedű), Fejérvári Zoltán (zongora)

Johannes Brahms: f-moll zongoraötös, op. 34
Farkas Gábor (zongora), Kirill Troussov (hegedű), Pusker Júlia (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Ivan Karizna (cselló)


18:00 Franck/Mozart/Widmann
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Jörg Widmann: 180 beats per minute
Liszt Ferenc Kamarazenekar

Wolfgang Amadeus Mozart: 9. (Esz-dúr) zongoraverseny, K. 271 ’Jeunehomme’
Elisabeth Leonskaja (zongora), Liszt Ferenc Kamarazenekar

szünet

César Franck: f-moll zongoraötös
Fejérvári Zoltán (zongora), Pusker Júlia (hegedű), Javier Comesaña Barrera (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Várdai István (cselló)

---

2022. augusztus 15., hétfő

11:00 Vonós kamarazene - Respighi/Csajkovszkij
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Ottorino Respighi: h-moll szonáta hegedűre és zongorára, P. 110
Javier Comesaña Barrera (hegedű), Fejérvári Zoltán (zongora)

Pjotr Iljics Csajkovszkij: d-moll vonósszextett, op. 70 ’Firenzei emlék’
Kirill Troussov (hegedű), Javier Comesaña Barrera (hegedű), Liisa Randalu (brácsa), Jennifer Stumm (brácsa), Hartmann Domonkos (cselló), Várdai István (cselló)


17:00 Mozart/Strauss/Matz
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Wolfgang Amadeus Mozart: g-moll zongora kvartett, K. 478
Farkas Gábor (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Jennifer Stumm (brácsa), Ivan Karizna (cselló)

Richard Strauss: Das Rosenband op. 36 No. 1
Richard Strauss: Die Nacht op. 10 No. 3
Kristóf Réka (ének), Farkas Gábor (zongora)

Rudolf Matz: d-moll kvartett négy csellóra
Polish Cello Quartet (tagjai: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec)


19:00 Carmen-szvit
helyszín: Kossuth tér

Georges Bizet - Rogyion Scsedrin: Carmen-szvit
Liszt Ferenc Kamarazenekar
TanBorEn Trió (tagjai: Tóth Levente, Madaras Zoltán, Kerek Csombor)

vezényel: Várdai István


21:00 Horváth Charlie koncert
helyszín: Kossuth tér

Horváth Charlie és a Charlie Band

---

2022. augusztus 16., kedd

11:00 Kaposfest Szalon - Kamarazenei hangverseny
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Eugène Ysaÿe: G-dúr szólószonáta, op. 27
Javier Comesaña Barrera (hegedű)

Franz Schubert: a-moll allegro, D. 947 (Lebensstürme’)
Alexei Volodin (zongora), Edith Peña (zongora)

Artur Zagajewski: Sculpture (From the way of the cross)
Kazimierz Wiłkomirski: Ballada és rapszódia (magyarországi bemutató)
Polish Cello Quartet (tagjai: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec)


18:00 Kaposfest Gála - A fesztivál záróhangversenye
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Joseph Jongen: Legendák és táncok (magyarországi bemutató)
Polish Cello Quartet (tagjai: Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec)

Dmitrij Sosztakovics: 2. (e-moll) zongoratrió, op. 67
Alexei Volodin (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Várdai István (cselló)

szünet

Franz Schubert: Magyar divertimento (Divertissement à la hongroise), D. 818
Alexei Volodin (zongora), Edith Peña (zongora)

Alexander Borogyin: Polovec táncok
TanBorEn Trió (tagjai: Tóth Levente, Madaras Zoltán, Kerek Csombor)

Kodály Zoltán: Kállai kettős
ifj. Sárközy Lajos és zenekara

Kacsóh Pongrác: Részletek a János vitéz című daljátékból
Kristóf Réka (ének), ifj. Sárközy Lajos és zenekara

Finálé
Előadók:
A fesztivál művészei


A műsorváltozás jogát fenntartjuk!