2021 Program

A Kaposfest teljes programja itt olvasható.

augusztus 13. péntek

Prefesztivál workshop

A pre-fesztivál workshop Kaposfest bérlet, vagy a fesztivál bármely koncertjére megváltott érvényes jegy felmutatásával látogatható.
A workshop részletes programját július 25-ig publikáljuk.

---

augusztus 14. szombat

15.00 Évfordulók – zenetörténeti előadás a fesztivál nyitóhangversenyéhez kapcsolódóan

Helyszín: Liszt Ferenc Zeneiskola Hangversenyterme

--

18.00 „Évfordulók” – A Fesztivál nyitóhangversenye 

Bartók Béla: Zongoraötös, BB33
Berecz Mihály (zongora), Baráti Kristóf (hegedű), Langer Ágnes (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Fenyő László (cselló)

szünet

Bartók Béla: Román népi táncok (átirat)
Avi Avital (mandolin), Ksenija Sidorova (harmonika)

Franck Angelis: Fantázia Piazzolla „Chiquilín de Bachín” című dalának témájára
Ksenija Sidorova (harmonika), Kállai Vonósnégyes (tagjai: Kállai Ernő, Szajkó Géza, Dráfi Kálmán, Balázs István)

Astor Piazzolla: Michelangelo 70
Signum Saxophone Quartet (tagjai: Blaž Kemperle, Hayrapet Arakelyan, Alan Lužar, Guerino Bellarosa)

Astor Piazzolla: Le Grand Tango
Várdai István (cselló), Signum Saxophone Quartet (tagjai: Blaž Kemperle, Hayrapet Arakelyan, Alan Lužar, Guerino Bellarosa)

Astor Piazzolla: Négy évszak Buenos Airesben - Tavasz
Alexis Cárdenas (hegedű), Baráti Kristóf (hegedű), Langer Ágnes (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Várdai István (cselló), Fenyő László (cselló), Kállai Vonósnégyes (tagjai: Kállai Ernő, Szajkó Géza, Dráfi Kálmán, Balázs István)

---

augusztus 15. vasárnap

9.30 „Kávé mellett” – Műismertető előadás a Kapos Hotel különtermében 

--

11.00 „Szerenád”- Kamarazenei hangverseny
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

Ludwig van Beethoven: D-dúr szerenád, op. 25
Matvey Demin (fuvola), Pusker Júlia (hegedű), Szűcs Máté (brácsa)

David Bruce: Cymbeline
I. Napfelkelte II. Délben III. Napnyugta
Avi Avital (mandolin), Kállai Kvartett (tagjai: Kállai Ernő, Szajkó Géza, Dráfi Kálmán, Balázs István)

--

15.00 „Music Corner”- pop up koncertek a belvárosban

hehyszín: Európa park

--

18.00 „Bach másként …”- Összművészeti est Johann Sebastian Bach emlékére
helyszín: Csiky Gergely Színház

Johann Sebastian Bach: C-dúr zenekari szvit, BWV 1066
(Overture, Menuet I II, Boureé I II)
Signum Saxophone Quartet (tagjai: Blaž Kemperle, Hayrapet Arakelyan, Alan Lužar, Guerino Bellarosa) 

Johann Sebastian Bach: h-moll nyitány francia stílusban, BWV 831
Ksenija Sidorova (harmonika) 

Johann Sebastian Bach: Chaconne a d-moll partitából, BWV 1004
Avi Avital (mandolin)           

Johann Sebastian Bach: e-moll szonáta BWV 1034
Avi Avital (mandolin), Várdai István (cselló), Tóth-Vajna Zsombor (csembaló)

Johann Sebastian Bach: 3. Brandenburgi verseny, BWV 1048
Alexis Cárdenas (hegedű), Pusker Júlia (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Hartmann Domonkon (cselló), Stéger Endre (cselló), a Fesztivál mesterkurzusainak hallgatói 

szünet 

Johann Sebastian Bach: D-dúr csellószvit, BWV 1012
Várdai István (cselló), km. Győri Balett társulata (koreográfus: Velekei László)

--

21.00 Oláh Krisztián Quaertet hangversenye

km: Hornyák Balázs (fuvola)

helyszín: Kossuth tér (Eső esetén: Szívárvány Kultúrpalota)

 

---

augusztus 16. hétfő 

9.30 Műismertető előadás a Kapos Hotel különtermében 

--

11.00 Kaposfest Szalon- Kamarazenei hangverseny

Helyszín: Szívárvány Kultúrpalota

Edvard Grieg: c-moll szonáta hegedűre és zongorára
Eldbjørg Hemsing (hegedű), Ránki Fülöp 

Brahms : B-dúr vonós szextett op.18.
Baráti Kristóf, Pusker Júlia (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Szűcs Boglárka (brácsa), Várdai István (cselló), Hartmann Domonkos (cselló)

--

15.00 Zenés Gasztrotúra

--

18.00 Esti hangverseny 

Helyszín: Szívárvány Kultúrpalota

 

Franz Schubert: Auf dem Strom, D943
Kristóf Réka (szoprán) , Zempléni Szabolcs (kürt), Ránki Fülöp (zongora) 

Olivier Messiaen: Feketerigó (Le Merle Noir)
Matvey Demin (fuvola), Berecz Mihály(zongora) 

Johannes Brahms: Hat dal – átirat csellóra és zongorára
Fenyő László (cselló), Bogányi Gergely (zongora) 

Richard Strauss: Alphorn, op. 15
Kristóf Réka (szoprán) Zempléni Szabolcs (kürt) Ránki Fülöp (zongora) 

Bartók Béla: Andante hegedűre és zongorára
Baráti Kristóf (hegedű), Berecz Mihály (zongora) 

szünet 

Anton Arensky: a -moll vonósnégyes hegedűre, brácsára és két csellóra op, 35
Baráti Kristóf (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Fenyő László, Várdai István (cselló)

--

20.30. Szabadtéri koncert

Sárközy Gypsy Fever (tagjai: Tabányi Antal, Lakatos Enikő, Csonka Emil, Duka Elemér)

helyszín: 

---

augusztus 17. kedd

9.30 Műismertető előadás a Kapos Hotel különtermében

--

11.00 „Mesterművek” – Kamarazenei hangverseny 

Helyszín: Szívárvány Kultúrpalota

 

Szergej Prokofjev: D-dúr szonáta fuvolára és zongorára, op. 94
Matvey Demin (fuvola), Berecz Mihály (zongora) 

Modeszt Muszorgszkij: Egy kiállítás képei
Signum Saxophone Quartet (tagjai: Blaž Kemperle, Hayrapet Arakelyan, Alan Lužar, Guerino Bellarosa)

--

15.00. Children’s corner – Liszt Ferenc Kamarazenekar gyerekprogramja
Helyszín: Európa park

--

18.00 A Liszt Ferenc Kamarazenekar hangversenye 

Johan Svendsen: Románc, op. 26 ; km.: Eldbjørg Hemsing (hegedű) 

Paul Hindemith: Gyászzene ; km: Amihai Gros (brácsa)

Liszt Ferenc: Malédiction ; km. Ránki Fülöp (zongora) 

szünet 

Ludwig van Beethoven: A-dúr „Kreutzer” szonáta, op. 47 – Tfirst Zoltán vonószenekari átirata 

--

20.30. Sounds of the World I. - Dél-Amerika (Szabadtéri koncert)
Az Alexis Cárdenas Quartet műsora (tagjai: Alexis Cárdenas, Jose Leonidas Rondon, Gonzalo Grau, Mario Raul Garcia)
Helyszín: Kossuth tér
eső esetén: Szivárvány Kultúrpalota

---

augusztus 18. szerda

9.30 Műismertető előadás a Kapos Hotel különtermében 

--

11.00 „Vonósokra”- Kamarazenei hangverseny a Szivárvány Kultúrpalotában
helyszín: Szivárvány Kultúrpalota 

Alexander Glazunov: A-dúr vonósötös, op. 39
Pusker Júlia, Langer Ágnes (hegedű), Szomor-Mekis Janka (brácsa), Várdai István, Somodari Péter (cselló) 

Olli Mustonen: 2. nonett vonósokra
Eldbjørg Hemsing, Pusker Júlia, Alexis Cardenas (hegedű), Langer Ágnes (hegedű), Szűcs Máté (brácsa), Amihai Grosz (brácsa), Fenyő László (cselló), Somodari Péter (cselló), Horváth Bence Dániel (nagybőgő)

--

15.00. Kamara Akadémia Egyesület mentoráltjainak és a kurzus hallagatóinak hangversenye
Helyszín: Szivárvány Kultúrpalota

--

18.00 Esti hangverseny
Helyszín: Szivárvány Kultúrpalota 

 

Szergej Rahmanyinov: Hat románc, op. 4
Kristóf Réka (szoprán) Würtz Klára (zongora) , In Medias brass

Ludwig van Beethoven: A-dúr „Kreutzer” szonáta, op. 47
Baráti Kristóf (hegedű) Würtz Klára (zongora), In Medias brass

--

20.30. Sounds of the World II. – Észak- Amerika (Szabadtéri koncert)
Kollmann Gábor Quintet
km: Malek Andrea (ének) , Gájer Bálint (ének)
Helyszín: Kossuth tér
eső esetén: Szivárvány Kultúrpalota

 

---

augusztus 19. csütörtök

9.30 Műismertető előadás a Kapos Hotel különtermében 

--

11.00 „Szonáta” - Kamarazenei hangverseny
Helyszín: Szivárvány Kultúrpalota 

Franz Schubert: Arpeggione szonáta D821
Amihai Grosz (brácsa) Bogányi Gergely (zongora)

Frédéric Chopin: g-moll szonáta csellóra és zongorára, op. 65
Fenyő László (cselló), Bogányi Gergely (zongora)

--

15.00. Children’s corner - Az In Medias Brass gyerekműsora

műsorvezető: Kálid Artúr

helyszín: Európa park

--

18.00 Gálahangverseny a Győri Filharmonikus Zenekar előadásában
helyszín: Csiky Gergely Színház 

vezényel: Baráti Kristóf ; K.m: In Medias Brass

Fanfar 

km: In Medias Brass Quintet

Georges Bizet: Carmen – nyitány 

Gioachino Rossini: Tell Vilmos – nyitány 

Johann Strauss: Kék Duna keringő 

Antonín Dvořák: 9., e-moll szimfónia „Az Újvilágból” – 4. tétel 

Camille Saint-Saëns: Az állatok farsangja – Hattyú
Várdai István (cselló) 

Maurice Ravel: Bolero 

Pjotr Iljics Csajkovszkij: A diótörő – Virágkeringő

--

20.30. Carte Blanche- Zárókoncert

Helyszín: Szivárvány Kultúrpalota